Green Peel

Green Peel  nasıl yapılır tamamen bitkisel kaynaklı olup 50 yıla aşkın süredir tüm dünyada başarı ile uygulanan bir cilt soyma (peeling) yöntemidir. Bu metotla cildin yaşlanma süresi azalır cilt daha taze ve yenilenmiş bir görünüm kazanır. Green peel her cilt tipinde rahatlıkla uygulanan bir metottur. Almanya başta olmak üzere Fransa, İngiltere Japonya gibi dünyanın birçok ülkesinde başarı ile uygulanmaktadır.

Mineral, enzim ve vitaminlerden oluşan 22 bitki ve yosunların karışımı olan GREEN PEEL, bitkisel peeling uygulamasıdır. Cildin yenilenmesine, taze bir görünüm kazanmasına yardımcı olan bu bakım  lekeli, akneli, yıpranmış ve elastikiyet kaybı olan ciltlerde tedavi amacıyla uygulanır.

GREEN PEEL işlemi, cilt yaşlanmaya başlamadan veya ciltte özel problemler oluşmadan önce de  uygulanabılen bir bakımdır.

GREEN PEEL CLASSIC

5 günde yeni bir cilt, zamanın ispatladığı metod!

Birçok insan, zararlı kimyasallar kullanılmadan veya estetik cerrahi işlemler olmadan cilt problemlerinin çözümlenmesini, cildinin yenilenmesini arzular. Bu imkansız değildir. GREEN PEEL® CLASSIC yüzde ve vücutta çeşitli cilt problemlerine çözümler getirmektedir. Geniş gözenekler, yağlı ve birikimli ciltler, yenilenmeye ihtiyacı olan, elastikiyetini kaybetmiş ciltler, cansız, donuk, dolaşımı zayıf olan ciltler, güneşten zarar görmüş, gevşemiş tüm vücut bölgelerinde uygulanabilir. Her cildin reaksiyonu farklı olduğundan istediğiniz sonuca varmak için kişiye özel seçilen bakımı birkaç kez tekrarlamak gerekebilir.

Vücudunuzu yenilemek için tamamen doğal maddeler birlikte çalışırlar. Mineraller, enzimler ve vitaminler içeren çeşitli bitki ve yosunların karışımı cildin yenilenmesine ve taze bir görünüm kazanmasına yardım eder. Bu özel karışım, eğitim görmüş profesyonel uzmanlar tarafından özel bir masaj tekniği ile uygulanır. Böylece cildin üst tabakası nazikçe soyulur. Bu işlemle cildin emilim gücü artar, hücre yenilenmesi hızlanır. Dolaşımın uyarılmasıyla metabolizma hızlanır, cildin oksijen alımı ve beslenmesi artar. 

Alttan gelecek yeni deri ise özel bir şekilde korunmak ve bakılmak ister. Bu işlem için özel formüle edilmiş Dr.med. Christine Schrammek dermokozmetik cilt bakım ürünleri cildi besleyip, güçlendirecek ve koruyacaktır.

Tek uygulama ile;

1-Yüzeyel bir soyma işlemi ile beraber cildinizde derinlemesine temizlik yapılmış olur
2-İnce çizgilerin görünümü iyileşir. İnce çizgiler ve kırışıklıklar azalarak cildin görünümünde gözle görülür iyileşme sağlanmış olur
3-Sıkışık ve genişlemiş gözeneklerde göz ile görünür azalma sağlanır, Çok geniş gözeneklerin dahi tekrarlanan birkaç işlem sonrasında çaplarında azalmalar olur.
4-Yağlı görünüm azaltılır, yağlı ciltlerin yağ içeriği dengelenmiş olur
5-Akne temizliği yapılmış olur
5- Hiperpigmentasyon ve kahverengi lekelerin görünümünde iyileşme olur. Pigmentasyonun azalması cilt tonunda iyileşme sağlar.
6-Yaşlanan ve incelen cilde derin temizlik ve vitamin takviyesi yapılmış olur, ölü hücrelerinden arınmak isteyen ama bundan korkan , çekingenlik gösteren kişiler için son derece etkili ve kolay bir yöntemdir.
7- Hassas ciltlerin dayanıklılığı artırılmış olur, antioxidanlardan zengin güçlü formül ile cildiniz işlem sonrası çok daha sağlıklı ve parlak bir görünüme sahip olur.
8-Kuru cilt, nemlendirilmiş olur. Nemlenen cilt ise gençlik ışıltısı kazanır.
9- Cilt sıkılaşması sağlanmış olur ince kırışıklıklar açılır.
10-Derinlemesine Komedon temizliği yapılmış olur
11- Cilt üzerindeki ölü hücrelerden oluşan ve boynuzsu tabaka olarak bilinen katmanın kaldırılması ile daha sonra yapılacak tıbbi işlemlerin çok daha etkili cilde penetrasyonu sağlanmış olur. Böylelikle Kök hücre, mezoterapi gibi diğer cilt tedavileri ile kombine etmek, yapılacak tıbbi tedavilerin etkinliğini çok daha fazla artırmış olur.
12-Epidermal ve Dermal Papiler tabakada yoğunluk sağlanmış olur
13- Cilt yüzeyi iyileşmiş olur ve hücrelerin turnover süreleri kısalır
14-Kollajen artımı ve sonucunda doku elastikiyeti artar
15- Fibroblast yoğunluk gözle bir şekilde artar.

Green Peel