Ameliyatsız Göz Estetiği

Gözaltı torbalanmaları, morluklar, göz çevresi kırışıklıkları, her yaş grubundan kadın ve erkeklerin karşılaştığı sorunlardır. Özellikle günümüz teknoloji çağının gereklerinden yoğun bilgisayar ve cep telefonu kullanımı,  göz çevresi şikayetlerini arttırmaktadır. 

Öte yandan cildin 30’lu yaşlardan sonra yenilenme süreci yavaşlamaya başlar. Cilt eskisine oranla daha kuru ve mattır.  Cilt artık eskisi kadar sıkı ve pürüzsüz değildir.  Yaşlanma süreci,  cildi gergin ve eklemleri hareketli tutmak için gerekli olan hyalüronik asit miktarının zamanla azalması ile başlayan süreçtir. Gözler de bu süreçten etkilenir. Göz çevresinde ilk ince çizgiler belirmeye başlar.

Gözaltı morlukları diğer bir göz estetiği sorunudur. Göz çevresinin cildi çok ince ve narin olduğundan yorgunluk ve yaşlanma izlerini kolayca açığa çıkarır. Gözaltı halkaları ilk olarak gözün köşesinden başlar ve daha sonra kişiyi mutsuz ve yorgun gösteren bir kontur halinde yayılır. 

Gözaltı halkalarının çeşitli oluşum nedenleri vardır;  Yorgunluk, yetersiz mikro dolaşım, yatış pozisyonu, uyku düzensizlikleri, sağlıksız beslenme, sağlıksız yaşam tarzı,  genetik faktörler gibi. Göz çevresi problemlerine ameliyatsız alternatifler sunuyoruz.

 

Hangi durumlarda uygulanır:

• Gözaltı torbalarının azaltılmasına 

• Kaş arası çizgilerin açılmasında

• Göz kapağı düşme ve kırışıklıklar problemlerinde

• Kaz ayaklarının azaltılmasında

• Gözaltı morluklarının açılmasında

• Göz çevresi deri dokusunun gençleştirilmesinde

Ameliyatsız Göz Estetiği